سایبان کولر آبی

 

سایبان باید اطراف کولر را بپوشاند

 باوری غلطی که همه بر آن تاکید می کنیم!!! سایبانی که که برای کولر خود استفاده می کنید باید طوری روی کولرتان قرار گیرد که مانعی برای جریان هوا رسانی به کولر نباشد.

سیستم کولرهای آبی تبخیری است بنابراین حتی المقدور از پوشاندن اطراف کولر با هرنوع پوشش یا لبه از هر جنسی جدا خودداری نمایید چرا که اختلالی چشمگیر در عملکرد مفید کولر ایجاد می کند.

مهمتر اینکه : اوج گرما در حدود ساعات 10صبح تا 4 بعد ازظهر می باشد ، در این ساعات از روز  خورشید عمود بر زمین بوده بنابراین تنها سقف کولر نیاز به پوشش عایق با روکش آلومنیومی مناسب دارد.

  کولرتان نیم سوز شده

 اصطلاحی بنام نیم سوز شدن وجود ندارد. یعنی کولر یا سالم است یا سوخته. اصطلاح نیم سوز شدن از آنجا می آید که کولر ظاهرا بی دردسر کار می کند اما از آن بوی سوختگی می آید. در چنین حالتی باید به فکر تعویض یا تعمیر پمپ آب و یا دینام کولر باشید.

هر چی آبش بیشتر باشه بادش خنک تر می زنه

میزان آب داخل کولر هم حد استانداردی دارد. آب باید به اندازه 3 انگشت از لبه کفی کولر پایین تر باشد.

کولر بدون آب کار کنه دینام می سوزه

خیلی ها معتقدند اگر کولرشان بدون پمپ آب کار کند، دینام یا همان موتور کولر می سوزد. در صورتی که عملکرد این دو وسیله برقی کولر ارتباط مستقیمی به هم ندارد.

روغن کاری لازم نیست

تعریف سرویس کولر در ذهن بعضی ها تنها در مرحله شست و شوی آن خلاصه می شود اما روغن کاری کولر جزو ملزومات همه ساله این وسیله پر استفاده است اگر می خواهید عمر کولرتان بالا برود ، در طول تابستان 3 بار کولر را با روغن مناسب روان کنید.

ثبت نام

Login Form

Vertical scrolling images